Seyahat Hikayeleri: Cristina Cavatore

Özgün ve şık tarzıyla dikkat çeken Cristina Cavatore’den seyahat ve yaz stili tüyoları

Milano doğumlu Cristina Cavatore uzun yıllar moda ve lüks tüketim sektöründe çalıştıktan sonra şu anda Corneliani markasının pazarlama müdürü olarak görev yapıyor. Çok meraklı ve açık görüşlü bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyen Cavatore, seyahat etmeye bayılıyor. “İş için sık sık seyahat ediyor ve bundan keyif alıyorum ama tatile çıkmanın yerini hiçbir şey tutamaz. Onun da iki türü var benim için, dinlenmek ya da yeni yerler görmek için çıkılan seyahatler. Yoğun bir hayatım olduğundan şahsen ilkini tercih ediyorum ama her türlü seyahat insanın zihnini açıyor, ruhunu besliyor. Seyahat edebildiğim için çok şanslıyım,” diyen Cavatore, Türkiye ve Yunanistan sahillerine yaptığı son tekne seyahatinden detayları paylaşırken yaz stiline dair ipuçları da veriyor.

İdeal yaz tatili anlayışınız…

Deniz kenarında, aile ve dostlarla gerçek anlamda kaliteli vakit geçirmek.

Fotoğraflarda neredesiniz?

Yunanistan’da Mikonos, Antiparos, Leros, Patmos ve Simi… Türkiye’de Gökova, Hisarönü ve Bozburun.


Mutlaka görülmesi gereken yerler…

Yunanistan’da Simi, Türkiye’de Antik Afrodisias kenti.

Nerede yemek yemeli?

Mylos Taverna (Leros, Yunanistan), Stavros Taverna ve Pantelis Marathi Island Resort (On İki Ada, Yunanistan), Bozburun Yat Kulübü (Bozburun Koyu, Marmaris, Türkiye). Simi’deki Manos Balık Lokantası (Simi, Yunanistan). Burada tabak kırmak ise çok eğlenceli!

“Gökova müthiş bence. Kıyı yemyeşil, deniz olağanüstü berrak ve ferah, yüzmek için ideal. Öyle güzel ve eşsiz ki insana rüya gibi geliyor.” 

Denize girmek için en güzel yerler…

Hisarönü’ne bayılıyorum. Orada harabelerin karşısına demir atmıştık. Çok büyüleyici ve deniz de inanılmaz. Gökova da müthiş bence. Kıyı yemyeşil, deniz olağanüstü berrak ve ferah, yüzmek için ideal. Öyle güzel ve eşsiz ki insana rüya gibi geliyor. Bodrum’da Orak Adası’na da bayıldım.

En sevdiğiniz yaz kokteyli…

Votkagreyfurt, buz gibi bir kadeh Baron De L ve/veya Whispering Angel.

“Dinlenin, güneşin tadını çıkarın, aileniz ve arkadaşlarınızla güzel vakit geçirin. Gülün, yiyin, için ve uyuyun. Kafanıza bir şey takmayın!”

Sizin için Haremlique à la mer…

Zarafetin vücut bulmuş hali. Olağanüstü şık ama abartılı değil. Bir yandan zamanın ruhunu yansıtıyor bir yandan tüm zamanlara uyacak tasarımlara sahip. Hem şık hem de sade… Desenlerine, tasarımlarına, tarzlarına ve kesimlerine bayılıyorum. Gerçekten sıra dışı ve çok iyi düzenlenmiş.

 

Rana gömlek elbise:“Bikininizin üstüne giyebilir ya da mayonuzun üstüne, iliklenmemiş halde giyip kot şort, yaza has zincirler, bir şapka ve parmak arası terliklerle kombinleyebilirsiniz.”
Koleksiyonda en sevdiğiniz parça hangisi?
Desenli yeşil Nahide tunik. Rengine ve kesimine bayılıyorum. Ama tek bir tane seçmek zor, sevdiğim çok fazla parça var. Bodrum’dayken dükkândaki her şeyi alabilirdim
Nahide tunik; “Altına beyaz bir mayoyla ya da bikiniyle olmak üzere iki şekilde giyebilirsiniz. Gece altın rengi sandaletle veya daha rahat etmek için parmak arası terliklerle kullanabilirsiniz. Akşam yemeğinde bir teknede çıplak ayak giymek ise en güzeli!”, Cemile tunik;“Açık renk bir bikini ve panama şapkayla daha rahat bir stilde giymek hoşuma gitti.”
Yaz tatillerinde valizinizin olmazsa olmazları…
Kindle, şapka, ipad, güneş gözlüğü, parmak arası terlik, Eres bikini mayo olması da çok önemli ve en sevdiğim Haremlique à la mer kaftanlarım. Kot şort, beyaz gömlek, en sevdiğim Missoni pamuklu hırkam, altın rengi düz sandaletlerim, keten çanta, kulaklık ve ne olur ne olmaz diye bir kokteyl elbisesi.
“Haremlique à la mer benim için zarafetin vücut bulmuş hali. Olağanüstü şık ama abartılı değil. Bir yandan zamanın ruhunu yansıtıyor bir yandan tüm zamanlara uyacak tasarımlara sahip. Hem şık hem de sade…”
Favori yaz aksesuarlarınız?
Sıra sıra bilezik, ince altın zincirler ve ‘choker’lar. Yazın bunları farklı kombinlerle takmayı seviyorum, fazla fazla aksesuar takmak eğlenceli oluyor. Haremlique Panama şapkam; denize kaç kere düşerse düşsün sağlam duruyor! Ayrıca Haremlique el çantalarım; kesinlikle her şeye uyuyorlar, bir siyah ve bir bejle tüm yazı geçirebiliyorsunuz.

Tatil tarzı için tüyolarınız…

Dinlenin, güneşin tadını çıkarın, aileniz ve arkadaşlarınızla güzel vakit geçirin. Gülün, yiyin, için ve uyuyun. Kafanıza bir şey takmayın!