Seyahat Hikayeleri: Mine Kalpakçıoğlu

Mine Kalpakçıoğlu’yla favori seyahat rotaları ve yaz stiline dair…

Mine Kalpakçıoğlu, tutkuyla bağlı olduğu iletişim ve halka ilişkiler mesleğini, 1997 yılından beri Türkiye ve dünyadan pek çok markanın halka ilişkiler, basın ve etkinlik danışmanlığını yürüten T.I.M.E. PR ajansında kurucu başkan olarak sürdürüyor. Kalpakçıoğlu seyahat anlayışını, “Seyahat benim için bazen sadece bildiğim ve keyif aldığım yerlere giderek dinlenmek, bazen de başka bir mekan ve zamana adapte olarak, yeni şeyler deneyerek yaratıcılığımı arttırdığım bir tutku,” diye özetliyor.

Zehra tunik “Bu desenli tunik en şık, her adada durdurulup markası sorulan parça…”

Yaz tatili için favori rotalarınız…

Sardunya (Porto Cervo), Türkiye’nin Güney Ege kıyıları, Doğu Yunan Adaları (Leros, Marathi, Patmos, Antiparos), Capri Adası.

Bu rotaları sizin için özel yapan nedenler?

Porto Cervo ve Capri’nin şık ve güzel kalabalığı ve eğlencesi, Ege kıyılarımızın eşsiz doğası, koyları ve berrak denizi, Doğu Yunan Adaları’nın ‘boho’ ve sade tarzı ile birlikte güzel yeme-içme mekanları…

Fotoğraflarda neredesiniz?

İlk fotoğrafımda Patmos’un minik limanında en sık rastlanan lokal balıkçı teknesine çıkıp özellikle balıkçıyla fotoğraf çektirmek istedim. Çekildikten sonra adada kiraladığım motosiklet ile ada meydanına gidip hediyelik eşya aldım.

İkinci fotoğrafta aslında Marathi’deyim ve Leros’a gitmek üzere tekneyle seyire çıkmaktayız. Bu fotoğrafın özelliği doğum günüm olması ve o gün sahildeki salaş balıkçıda en sevdiğim arkadaşlarımla beş saatlik bir yemek sonunda pastamı üfledikten sonra yola çıkmamız.

Üçüncü fotoğrafta Leros’tayım. Sabah çarşıya çıkıp çok sevdiğim lokal adalarda yapılan bir sandalet alıp, yine hediyelik eşya dükkanlarını gezdim. Sonrasında Mylos adındaki tavernada bir öğle yemeği yedim.

Ela gömlek elbise “Mavi çizgili gömleğim bikini üzerine giydiğim en rahat ve kullanışlı parça.”

Bu mekanlarda yapılmasını tavsiye edeceğiniz şeyler…

Marathi adası ile Arki adası arasındaki Tiganakia adlı akvaryum koyunda yüzmek…

Leros adasında Agia Marina’da akşamüzeri yürümek ve küçük barlara girmek…

Patmos adasında motosiklet kiralayıp adayı gezmek, Arki plajında denize girmek, akşamüzeri güneş batımında adanın tepesindeki Chora’ya çıkıp güneşin batışını izlemek…

Marathi’deki Manolis’in barında bir kokteyl içmek…

“Porto Cervo ve Capri’nin şık ve güzel kalabalığı ve eğlencesi, Ege kıyılarımızın eşsiz doğası, koyları ve berrak denizi, Doğu Yunan Adaları’nın ‘boho’ ve sade tarzı ile birlikte güzel yeme-içme mekanları, bu rotaları benim için özel yapan nedenler.”

Mutlaka görülmesi gereken üç yer…

Patmos’un en yüksek noktasındaki manastır… Hristiyanlar için çok önemli olan Patmos adasının en tepesinde bulunan Apokalipsis yani kıyamet mağarasında Aziz John’un Yeni Ahit’in son bölümü sayılan ‘Apocalypse of John’ yani Vahiy Kitabı’nı yazdığına inanılıyor. 11. yüzyıldan kalma bu yapı Chora’nın beyaz evlerine kuşbakışı konumuyla eşsiz bir manzara sunuyor.

Lipsi adasında Makronisi Mağaraları ve Leros Kalesi de mutlaka ziyaret edilmeli.

Feride Tunik "Mercan ve lacivert tunik rahat ve şık duruşu ile benim için bu yazın vazgeçilmez parçalarından."

Nerede yemek yemeli?

Patmos’da Kyma veya Astivi, Leros’ta Taverna Mylos, Marathi’de ise Pantelis.

Denize girmek için en güzel yerler…

Marathi adası ile Arki adası arasındaki Tiganakia adlı akvaryum koyu.

En sevdiğiniz yaz kokteyli…

Frozen Margarita.

Tatil bavulunuzun olmazsa olmazları…

50 SPF güneş kremi, güneş gözlüğü, sandalet, power bank.

Favori yaz aksesuarlarınız…

Hasır şapka ve güneş gözlüğü.

Yaz stili için stil tüyolarınız…

Islakken örülüp açılmış saçlar, akşam dışarı çıkarken sürülen beyaz renk güneş koruyuculu dudak kremi, bol sayıda renkli ince bileklikler, tiril tiril gömlekler altına şortlar.

Sizin için Haremlique à la mer…

Zarif, hafif ve şık, gün doğumundan batımına kadar giyilebilecek kıyafetler ve aksesuarlar…

Koleksiyonda en sevdiğiniz parça hangisi?

Hasır makyaj çantası, peştamaller ve renkli ipli bileklikler…